Jdi na obsah Jdi na menu

Události roku 2011

 

6.12.2011  Mikulášské představení

pro děti zahrál Petr Pištěk z Petrpaslíkova divadla

a3-certi-2-.jpg

 
 
3.11.2011 Divadelní představení pohádky  
 
"Kniha pravěku" hrálo pro děti z církve, pro děti z nymburského dětského domova i pro zájemce z řad veřejnosti nymburské Petrpaslíkovo divadlo vedené Petrem Pištěkem.

 

5.7.2011 Oslavy svátku Cyrila a Metoděje a m. J. Husa

vyroci-mst.j.husa-a--deti-detsky-domov-nymburk-032.jpg
 
 
U příležitosti státního svátku Cyrila a Metoděje a mistra Jana Husa uspořádala Náboženská obec Církve československé husitské v Nymburce program k uctění památky těchto, pro náš národ tak významných, osobností.
 
Večer započal v 17 hodin slavnostní bohoslužbou s vysluhováním svátosti Večeře Páně, po které následovala přednáška o Cyrilu, Metoději i mistru Janu Husovi, a to nejen z náboženského, ale i z kulturního (překlady Bible a liturgie do národního jazyka), jazykového (hlaholice, diakritika) a historicko-politického dopadu působení těchto velikánů na naši histotii i současnost.
 
Po poutavé přednášce spojené s názornými ukázkami (hlaholice, obrazy, mapy) se vydal průvod z Husova sboru k pomníku mistra Jana Husa v Havlíčkově ulici, kde farář dr. J. Kohout kromě jiného připomenul nejznámější Husův odkaz z jeho dopisu psaného několi dnů před popravou (10. 6. 1415): Také prosím, aby sě milovali, dobrých násilím tlačiti nedali a pravdy každému přáli.“, který ani dnes neztratil nic ze své aktuálnosti.
 
Po pietním aktu se shromáždění odebrali do zahrady Husova sboru, kde je čekal volnější program s pohoštním u táborového ohně. Po předchozích děštivých dnech vyšlo v tento letní sváteční večer i příjemné počasí, takže přítomní se potěšeni rozcházeli do svých domovů až v pozdním večeru, a těšili už na příští rok, kdy by se pietního aktu měla zúčastnit i čestná stráž připomínající legionářský československý pluk mistra Jana Husi.
 

 2.6.2011 koncert Stanislava Klecandra

Lídr a frontman folkrockové skupiny Oboroh  Slávek Klecandr zavítal počátkem června do Nymburka. Publikum, z části velmi mladé (přišla se podívat i řada mládeže z děstského domova v Nymburce), tak mělo možnost posoudit a vychutnat si hudební projev Slávka Klecandra bez spoluhráčů.
 
Na koncertu zazněl výběr z desek Oborohu (CD Žalmy, Kámen, Nocí mořem, Marah ad.) i ze solóvých projektů samotného Slávka (CD Protější břeh). Řada návštěvníků dávala za pravdu hudebním recenzentům jako je Milan Tesař z Rádia Proglas: "A když se vám někdy podaří slyšet Slávka živě a samotného, budete překvapeni, kolik muziky dokáže ještě dnes jeden člověk s kytarou udělat.", či Jiřího moravského Brabce v časopise Folk&Country: "Netušil jsem ale, jaká síla bude vyzařovat ze Slávka Klecandra ..."
 
Díky sponzorství Církve československé husitské byl vstup volný. Ti ze zájemců, kteří se nemohli tohoto příjemného hudebního podvečera zůčastnit, budou mít šanci v příštím roce, kdy Slávek předběžně přislíbil opět koncert, tentokrát pravděpodobně v rámci akce „Noc kostelů 2012“.
 

10.5.2011 Májový koncert žáků ZUŠ

koncert na téma "Touha po jaru"
 
 
 
23.4.2011 "Den otevřeného kostela" na Bílou sobotu
 

detsky_domov-ccsh_019.jpg

 
Na Bílou sobotu, dne 23.4.2011 od 16ti hodin
proběhl v našem Husově sboru "Den otevřeného kostela"
     
Děti si prohlédly sbor, pohovořily s bratrem farářem i ostatními členy náboženské obce o významu Velikonoc. Poté si prošly křížovou cestu, podívaly se na kůr, prohlédly si varhany a odvážnější si na ně i zahrály. Při odchodu z kostela dostaly drobné dárky, velikonoční jidáše a perníčky. Akce byla zakončena společným fotografováním.
 
 
 
Události roku 2010: